Bieszczady Noclegi Konie ,,Stajnia u Ślązaka"

O nas

Mieszkamy w miejscowości Terka, która jest Bramą do Bieszczad Wysokich i otuliną malowniczych okolic Zalewu Solińskiego. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu tę krainę  magiczną, „świętą i niepojętą” jak pisał poeta Adam Ziemianin.

Terka znana jest z dramatycznych wydarzeń odnoszących się do Akcji Wisła. Tutaj swe zakapiorskie dzieje rozpoczynał nieżyjący już najbardziej uznany rzeźbiarz i artysta Bieszczad – Jędrek Wasielewski „Połonina”.

Terkę odwiedza wiele znanych ludzi, między innymi Muniek Staszczyk – wokalista zespołu T-Love i tak o niej mówi: „Terka – czyli moje panaceum na stres” (źródło: gazeta Echo Miasta).

Terka jest idealnym miejscem wypadowym w góry – można wyruszyć na piesze wędrówki zielonym szlakiem albo rowerem – oznakowanym szlakiem dla rowerów. Można też zwiedzać okolice z wysokości konia huculskiego, a także z okien prawdziwej, rasowej terenówki – starego Land Rovera Discovery.

W Terce można zwiedzać ruiny cerkwi, dzwonnicę, cmentarz, krzyż pańszczyźniany, chaty łemkowskie. Niedaleko jest do kapliczki „Szczęśliwego powrotu”, cerkwi w Łopience, Szmaragdowego Jeziora, wypału węgla.

Amatorzy wodnych kąpieli mają niedaleko do Zalewu Solińskiego. Można też zażywać kąpieli w rzece Solince, która przepływa przez naszą miejscowość.

Terka to także raj dla wędkarzy i grzybiarzy.

Gospodarze chętnie  podpowiedzą co zwiedzić i na jakie  bieszczadzkie festiwale i imprezy się udać. Po całodziennych wypadach zapewniamy bardzo dobre warunki do wypoczynku i relaksu. Można pogadać i pośpiewać przy ognisku i grillu, a dzieci mogą się pobawić w piaskownicy, czy na huśtawce. Można również skorzystać z wiejskiego boiska sportowego.

W Terce jest sklep spożywczy, bar a także smażalnia pstrąga.